zawodników.

Oceny redakcji

Najwięcej minut

Czarna seria trwa - Termy Uniejów 0:1 Stal GłownoDrukuj Facebook

TERMY WALCZĄCE, ALE WCIĄŻ PRZEGRYWAJĄCE! Niestety seniorzy Termalnych kontynuują czarną serię. W piątkowy wieczór ponieśliśmy 6 porażkę z rzędu, tym razem lepsi od naszego zespołu okazali się gracze Stali Głowno. Goście bardzo głośno przebąkują o chęci powrotu do IV ligi, a więc na naszych zawodników czekało bardzo trudne zadanie.

Piłkarze Stali rozpoczęli spotkanie od prowadzenia gry. Termalnym udało się zawiązać akcje skrzydłami, w 7 minucie Zych przegrał pojedynek z bramkarzem w dogodnej sytuacji, natomiast w 12 minucie wstrzelenie piłki w światło bramki przez Jatczaka nie znalazło żadnego adresata z zespołu Baszty. Goście dysponowali dobrymi warunkami fizycznymi i największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Po 35 minucie gry ich przewaga zarysowała się zdecydowanie, raz po raz tworzyli dogodne sytuacje pod naszą bramką, jednak doskonale w bramce spisywał się Zdych. Do pełni szczęścia zabrakło kilkunastu sekund - po szybko rozegranej piłce, kiedy zegar wskazywał dokładnie 44 minutę i 40 sekundę meczu - skrzydłowy Stali oddał strzał na bramkę, który został odbity przez Zdycha, dobitka jednak okazała się już skuteczna. Bramka "do szatni" w ostatnich fragmentach pierwszej połowy i na tablicy mamy wynik 0:1.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, więcej agresji, mobilności, szybsze wymiany podań sprawiły, że staliśmy się równorzędnym i niezwykle trudnym rywalem dla Stali. Wszelkie próby doprowadzenia do remisu, sprawiały że narażaliśmy się na bardzo dobre, szybkie kontry. Raz ratowała nas poprzeczka i interwencja Zdycha, kolejny raz wybijaliśmy piłkę z linii bramkowej. Ostatnie fragmenty spotkania to desperackie ataki na bramkę przyjezdnych, które nie przyniosły jednak efektu bramkowego.

Spotkanie zakończyło się kolejną, bolesną porażką 0:1. Termalni na tle trudnego rywala zaprezentowali się dość dobrze, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Jednak zaangażowanie, ambicja i wola walki nie przyniosły punktów w kolejnym już meczu. W naszym zespole widać pewien progres, który może dawać nadzieje w następnych spotkaniach. Przed nami kolejny wyjazdowy mecz, tym razem do Łęczycy, a następnie dwa arcyważne pojedynki z zespołami Włókniarza, tego z Konstantynowa i Pabianic! Pierwsze z nich, w Łęczycy, w ostatnią sobotę września o godzinie 16:00.